PRENÁJOM PREVZDUŠŇOVAČA TRÁVNIKA

Jar je tu a váš trávnik si zaslúži pravú jarnú kúru. Dodajte mu potrebné živiny, ktoré teraz potrebuje, hlavne vzduch. Vertikutácia je plytké prevzdušnenie vrchnej vrstvy trávnika.

Úlohou tohto odborného úkonu je znížiť množstvo trávnikovej plsti, zlepšiť prístup vzduchu, tepla a svetla do odnožovacej zóny trávnika a tým podporiť intenzitu odnožovania, zvýšiť priesak vody a živín ku koreňom, celkovo zlepšiť komunikáciu medzi nadzemnou a podzemnou časťou trávnika. Pri vertikutácii dochádza aj k likvidácii plytko koreniacich burín a redukuje sa populácia lipnice ročnej v trávniku.

Rezervovať vertikutátor si môžete emailom na marketing@u-max.sk alebo na telefónnom čísle 043 53 09 359.

vertikutator prevzdusnovac solo by alko 518

Na vertikutáciu používame špeciálny stroj, ktorý má vertikálne uložené, rotujúce hviezdice alebo nože rôzneho tvaru. Tie prerezávajú prízemnú vrstvu trávnika do hĺbky 10 – 15 mm.V U-MAXe v tomto období prenajímame kvalitný benzínovy prevzdušňovač SOLO by ALKO 518. Prenajímame ho na 24 hodín, plne naplnený.

Rezervovať si ho môžete emailom na marketing@u-max.sk alebo na telefónnom čísle 043 53 09 359.

Dôležitou funkciou jarného prerezávania je odstránenie odumretých častí trávnika, ktoré bývajú často napadnuté hubovými chorobami. Vyčistením a odľahčením trávnika pripravíme dobré podmienky na aplikáciu jarnej, štartovacej dávky dusíka, prípadne zlepšujúcich organických hnojív.

Vertikutovať treba dva razy ročne – na jar a na jeseň. Jesenným prerezávaním odstraňujeme odumretú organickú hmotu, ktorá sa v trávniku nahromadila počas celého vegetačného obdobia. Jej množstvo je závislé od intenzity ošetrovania trávnika, frekvencie hnojenia, spôsobu kosenia. Čím viac sa o trávnik staráme, tým viac organickej hmoty vytvorí.

vertikutator prevzdusnovac solo by alko 518